مطالب آموزشی
تقویم
اخبار > گزارش برگزاری همایش روز زیست‌شناسی با سخنرانی دکتر علی اکبر موسوی موحدی


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش برگزاری همایش روز زیست‌شناسی با سخنرانی دکتر علی اکبر موسوی موحدی

با توفیق الهی این امکان فراهم شد تا در راه ارتقا سطح علمی دانشگاه و گروه زیست‌شناسی سلولی مولکولی میزبان یکی از بزرگان علم زیست‌شناسی ایران جناب آقای دکتر علی اکبر موسوی موحدی رئیس بخش IBBدانشگاه تهران باشیم. این همایش در روز ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در تالار دانش دانشکده انسانی دانشگاه سمنان برگزار شد و با استقبال بسیار مناسب دانشجویان زیست‌شناسی و فیزیک و شیمی همراه شد. در این همایش اساتید گروه زیست شناسی و برخی اساتید دانشکده شیمی و جناب آقای دکتر محمدیان معاون محترم آموزشی دانشگاه سمنان حضور داشتند.

موضوع همایش حول محور مسایل روز زیست‌شناسی و مسایل علمی و مشکلات دانشگاه‌ها و توصیه‌های کاربردی جناب آقای دکتر موسوی موحدی در رابطه با مسایل تحصیلی و علمی دانشجویان بود که با استقبال چشمگیر دانشجویان همراه شد. لازم به ذکر است که جناب آقای دکتر موسوی موحدی از چهره‌های ماندگار علم زیست‌شناسی ایران و استاد تمام دانشگاه تهران و رییس انجمن بیوشیمی و بیوفیزیک ایران می‌باشند. این همایش موجب آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان زیست‌شناسی و رشته‌های مرتبط با مسایل و راه کار‌های روز علمی کشور و ارتقای سطح علمی دانشجویان شد.

از دستاورد‌های دیگر این همایش برقراری ارتباط بین انجمن علمی زیست‌شناسی دانشگاه سمنان با انجمن علمی دانشجویی بیوفیزیک وبیوشیمی ایران است. این همایش موجب آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با راهکار‌های موفقیت علمی و چشم‌اندازهای موفقیت تحصیلی دانشجویان زیست‌شناسی در عرصه علم بیوفیزیک و بیوشیمی شد و تمرکز صحبت‌های آقای دکتر موسوی موحدی تغییر دیدگاه دانشجویان و سوق دادن آنها به سمت توجه به مبانی طبیعی پدیده‌های علمی و اهمیت ذاتی علم فارغ از دغدغه‌های شغلی بود.

لازم به ذکر است انجمن علمی زیست شناسی قصد داشت از دانش‌آموزان دبیرستان‌های نمونه شهر سمنان جهت حضور در این مراسم دعوت به عمل آورد اما متأسفانه به دلیل پاره‌ای مشکلات اداری این بخش از برنامه لغو شد. امید است برای برنامه‌های آتی این مشکل نیز مرتفع گردد. همچنین، معاونت محترم فرهنگی دانشگاه سمنان کمال همکاری را با انجمن علمی گروه زیست‌شناسی داشتند و انجمن علمی زیست‌شناسی سلولی مولکولی کمال تشکر را از معاونت فرهنگی به عمل می‌آورد.

 

اعضای انجمن علمی زیست‌شناسی تمام سعی و تلاش خود را برای برگزاری باشکوه این همایش بکار گرفتند و گروه زیست‌شناسی دانشگاه سمنان نهایت سپاسگزاری را از اعضای انجمن علمی زیست‌شناسی دارد. امید است این همایش سرآغازی برای برگزاری مستمر این قبیل همایش‌های سودمند باشد.

 

 

 


٢٢:٣١ - 1397/04/05    /    شماره : ١٣٧٢٩    /    تعداد نمایش : ٣٣٩خروج
آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: دانشگاه سمنان، روبروی پارک سوکان، پردیس علوم پایه، گروه زیست‌شناسی

تلفن: 31533197-023  و 33655410-023        کدپستی: 19111-35131